Tillbaka till samtliga rapporter

Brunn står upp

Anonym rapport i kategori Igensatt brunn, 11:47, fredag 11 maj 2018

Skickades till Skurups kommun, 3 minuter senare

Brunnen finns på trottoaren vid huset som har adressen Mejerigatan 7 (Nästan korsningen Mejerigatan/Västergatan). Brunnen har krupit längre och längre upp med åren. Vi har bott här i snart sex år och den har sakta men säkert höjt sig. Den skulle kunna orsaka att någon går och snubblar över den. Den är väldigt lätt att missa när löv eller snö lägger sig intill den. Många äldre rör sig på trottoaren. Åtgärden borde vara att rensa undan jord osv så att den återigen blir nersänkt i trottoaren.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Frågeformulär ifyllt av rapportören

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 21:11, fredag 8 juni 2018

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

För att skicka din uppdatering…

Har du ett lösenord för FixaMinGata?

Ja, jag har ett lösenord

Glömt ditt lösenord? Bekräfta via epost nedan genom att ange ett nytt lösenord. När du bekräftar kommer ditt lösenord att uppdateras.

Nej Låt mig bekräfta uppdateringen via epost

Att ange ett lösenord är valfritt, men om du gör det kommer du lättare att kunna rapportera problem, lämna uppdateringar och hantera dina anmälningar.

Ditt lösenord måste inkludera 6 eller fler tecken.