Tillbaka till samtliga rapporter

Felriktat trafikljus

Rapporterat i kategori Trafiksignaler av Ulrika Bergman den 08:34, torsdag 8 februari 2018

Skickades till Alingsås kommun, 1 minut senare

Det låga ljuset i riktning mot Stockholm är snedvridet. Varit så hela veckan.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Statusuppdatering

    Postat av Alingsås kommun 08:35, torsdag 8 februari 2018

  • Skickar ärendet vidare till Trafikverket då det är deras trafikljus, väg.

    Postat av Alingsås kommun 12:32, onsdag 14 februari 2018

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Alingsås kommun 12:32, onsdag 14 februari 2018

  • Statusuppdatering

    Postat av Alingsås kommun 12:32, onsdag 14 februari 2018

  • Det är justerat men fortfarande lite för mycket riktat åt vänster, de i vänsterfilen (mot Lidl) tror att ljuset riktar sig till dem. Men där är "lämna företräde" o ljuset gäller för filerna mot Stockholm.

    Postat av Ulrika Bergman 20:03, torsdag 8 mars 2018

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

För att skicka din uppdatering…

Har du ett lösenord för FixaMinGata?

Ja, jag har ett lösenord

Glömt ditt lösenord? Bekräfta via epost nedan genom att ange ett nytt lösenord. När du bekräftar kommer ditt lösenord att uppdateras.

Nej Låt mig bekräfta uppdateringen via epost

Att ange ett lösenord är valfritt, men om du gör det kommer du lättare att kunna rapportera problem, lämna uppdateringar och hantera dina anmälningar.

Ditt lösenord måste inkludera 6 eller fler tecken.