Tillbaka till samtliga rapporter

Grop i väg

Rapporterat av iOS i kategorin Vägar (Övriga), anonymt 21:00, tisdag 6 februari 2018

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

Hej!

Det är en stor grop mitt i vägen. I anslutning till det nya hus som byggs vid platsen.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej. Vi kommer att fixa detta i morgon. Tack för att du rapporterade in detta.

    Mvh Tobbe Engström Ale kommun

    Postat av Ale kommun 21:37, tisdag 6 februari 2018

  • Tack för snabb service

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 20:09, onsdag 7 februari 2018

  • Hej!

    Nu har det blivit gropar igen

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 19:38, onsdag 21 februari 2018

  • Det är nu ifyllt med grus igen i väntan på att kunna asfaltera här.

    Tack för att du rapporterade in detta.

    Med vänlig hälsning Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun 09:40, fredag 23 februari 2018

  • Hej! Nu är de stora groparna tillbaka

    Postat anonymt 15:07, torsdag 5 april 2018

  • Vi håller på för fullt med alla schakter nu i kommunen efter vintern så jag hoppas det snart är åtgärdat. Skall kolla om vi kan fylla i lite i väntan på asfaltering. Tack för att du skickade in detta.

    Mvh Tobbe Engström Ale kommun

    Postat av Ale kommun 16:07, torsdag 5 april 2018

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

För att skicka din uppdatering…

Har du ett lösenord för FixaMinGata?

Ja, jag har ett lösenord

Glömt ditt lösenord? Bekräfta via epost nedan genom att ange ett nytt lösenord. När du bekräftar kommer ditt lösenord att uppdateras.

Nej Låt mig bekräfta uppdateringen via epost

Att ange ett lösenord är valfritt, men om du gör det kommer du lättare att kunna rapportera problem, lämna uppdateringar och hantera dina anmälningar.

Ditt lösenord måste inkludera 6 eller fler tecken.