Tillbaka till samtliga rapporter

Cykelvägen vid Torsgatan. Önskar fler platser där man kan ta bajspåsar till hundpåsar

Rapporterat i kategori Gång- och cykelbana av Sandra Nord den 22:35, lördag 13 januari 2018

Skickades till Skurups kommun, 5 minuter senare

Önskar fler lyktstolpar där man kan ta bajspåsar. Då man ibland glömmer. Början på cykelstihen hade varit bra om där kunde finnas möjligheter att ta en påse. Då vi ser att många inte plockar upp efter sina hundar mycket äckligt. I slutet på stigen finns där att ta påsar vid en hundlatrin.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

För att skicka din uppdatering…

Har du ett lösenord för FixaMinGata?

Ja, jag har ett lösenord

Glömt ditt lösenord? Bekräfta via epost nedan genom att ange ett nytt lösenord. När du bekräftar kommer ditt lösenord att uppdateras.

Nej Låt mig bekräfta uppdateringen via epost

Att ange ett lösenord är valfritt, men om du gör det kommer du lättare att kunna rapportera problem, lämna uppdateringar och hantera dina anmälningar.