Tillbaka till samtliga rapporter

Gatubelysningen ur funktion

Rapporterat av Android i kategorin Gatubelysning av Dennis Börjesson den 17:00, tis 14 november 2017

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

Både lyktstolpar och belysning på garageväggar är ur funktion.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej, det är Ale byggen som ansvar för belysningen vid garagen och parkeringen. Du får felanmäla hos Alebyggen för att få lamporna lagade. Med vänlig hälsning Linda Stålberg, Ale kommun

    Tillstånd ändrat till: inte kommunens ansvar

    Postat av Ale kommun 11:24, ons 15 november 2017

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

För att skicka din uppdatering…

Har du ett lösenord för FixaMinGata?

Ja, jag har ett lösenord

Glömt ditt lösenord? Bekräfta via epost nedan genom att ange ett nytt lösenord. När du bekräftar kommer ditt lösenord att uppdateras.

Nej Låt mig bekräfta uppdateringen via epost

Att ange ett lösenord är valfritt, men om du gör det kommer du lättare att kunna rapportera problem, lämna uppdateringar och hantera dina anmälningar.