Tillbaka till samtliga rapporter

Landskyrkoallén-Gamla Värnersborgsvägen

Anonym rapport i kategori Gång- och cykelbana, 15:25, tis 14 november 2017

Skickades till Alingsås kommun, 5 minuter senare

Skymd sikt på gång-cykelbanan i svängen Landskyrkoallén-Gamla Värnersborgsvägen.

Problem som blivit mer uttalat med ombyggnaden av GC-stråket in mot staden under senaste året.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Statusuppdatering

    Postat anonymt 15:30, tis 14 november 2017

  • Still open, via questionnaire, 16:39, tis 12 december 2017

  • Detta är ett känt problem som är tänkt att åtgärdas i samband med att även överfarterna in mot parkeringen ska göras "snällare" för gående och cyklister. Vi kommer att ta in buskarna så mycket som möjligt och samtidigt se över om det går att förbättra kurvprofilen.

    Postat anonymt 16:01, onsdag 3 januari 2018

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 08:16, onsdag 28 februari 2018

  • Statusuppdatering

    Postat anonymt 08:16, onsdag 28 februari 2018