Tillbaka till samtliga rapporter

Gångvägen på allmänningen mellan trotoarerna, Enehagsgatan 162 - 191 är så gropig att folk snubblar även ramlat, denna lilla gångvägsdelen bör omasfalteras snarast.

Rapporterat i kategori Gång- och cykelbana av Kent Josefsson den 20:41, måndag 21 augusti 2017

Skickades till Alingsås kommun, 3 minuter senare

Asfalteringen är så gropig att folk snubblar och har även ramlat där. Ny asfalt bör läggas snarast.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Fortfarande öppen, via frågeformulär, 10:17, tisdag 19 september 2017

  • Det var på onsdagen den 13 september någån från kommunen och gjorde färgmarkeringar på gångvägen så troligtvis är något på gång.

    Postat av Kent Josefsson 10:17, tisdag 19 september 2017

  • Fortfarande öppen, via frågeformulär, 22:08, tisdag 17 oktober 2017

  • Sedan mitten på september då en man från kommunen var och gjorde färgmarkeringar på gångvägen där troligtvis asfalteringen skulle börja respektive sluta har inget mer hänt.

    Postat av Kent Josefsson 22:08, tisdag 17 oktober 2017

  • Fortfarande öppen, via frågeformulär, 22:24, onsdag 15 november 2017

  • Fortfarande öppen, via frågeformulär, 15:14, fredag 15 december 2017

  • Det verkar som kommunen nöjde sig med att markera var nyasfaltering skylle ske, sen händer ingenting. Nu snart 4 månader sedan.

    Postat av Kent Josefsson 15:14, fredag 15 december 2017

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

För att skicka din uppdatering…

Har du ett lösenord för FixaMinGata?

Ja, jag har ett lösenord

Glömt ditt lösenord? Bekräfta via epost nedan genom att ange ett nytt lösenord. När du bekräftar kommer ditt lösenord att uppdateras.

Nej Låt mig bekräfta uppdateringen via epost

Att ange ett lösenord är valfritt, men om du gör det kommer du lättare att kunna rapportera problem, lämna uppdateringar och hantera dina anmälningar.