Tillbaka till samtliga rapporter

Återkommande igensatt brunn

Rapporterat i kategori Igensatt brunn av Daniel Liljeklev den 10:19, fredag 4 augusti 2017

Skickades till Alingsås kommun, 1 minut senare

Återkommande problem sedan ombyggnation av Hemvägen. (Förändring av lutning samt borttagning av en brunn). Vid större skyfall (1-3 ggr per år) finns risk för översvämning av källare.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Rapporten vidarebefordrad till Gatuenheten för handläggning.

    Postat av Alingsås kommun 14:44, lördag 5 augusti 2017

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

För att skicka din uppdatering…

Har du ett lösenord för FixaMinGata?

Ja, jag har ett lösenord

Glömt ditt lösenord? Bekräfta via epost nedan genom att ange ett nytt lösenord. När du bekräftar kommer ditt lösenord att uppdateras.

Nej Låt mig bekräfta uppdateringen via epost

Att ange ett lösenord är valfritt, men om du gör det kommer du lättare att kunna rapportera problem, lämna uppdateringar och hantera dina anmälningar.