Tillbaka till samtliga rapporter

Igensatt vägtrumma

Anonym rapport i kategori Övrigt, 12:29, fredag 19 maj 2017

Skickades till Söderhamns kommun, 1 minut senare

Igensatt vägtrumma, delar av vägkanten har rasat ner, samt tryckts ner i samband med snöröjning. Vattnet i diket blir stående och fyller snabbt på vid nederbörd. Vid kraftigt skyfall finns risk för att vägen undermineras. Även diket på andra sidan vägen, mot banvallen, skulle behövas dikas ur fram till nästa trumma som går under banvallen. Detta pg.a. sediment uppbyggnad och växtlighet.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Frågeformulär ifyllt av rapportören

    Postat anonymt 16:11, fredag 16 juni 2017, markerad som löst

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

För att skicka din uppdatering…

Har du ett lösenord för FixaMinGata?

Ja, jag har ett lösenord

Glömt ditt lösenord? Bekräfta via epost nedan genom att ange ett nytt lösenord. När du bekräftar kommer ditt lösenord att uppdateras.

Nej Låt mig bekräfta uppdateringen via epost

Att ange ett lösenord är valfritt, men om du gör det kommer du lättare att kunna rapportera problem, lämna uppdateringar och hantera dina anmälningar.