Tillbaka till samtliga rapporter

Slängda fyllda hundbajspåsar

Rapporterat av iOS i kategorin Gång- och cykelbana, anonymt 22:27, tisdag 18 april 2017

Skickades till Söderhamns kommun, 3 minuter senare

Efter gångvägen är ett antal fyllda svarta hundbajspåsar slängda och dom här har nu legat där alltjämt sedan snösmältningen, frågan är bara hur länge till (?)

Det finns annat skit slängd utefter Granskärsspåret för information, kanske kommunen kan snygga till så man snart inte behöver hoppa över eländet ....

Tack på förhand !

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Det mesta är bortplockat, det ett par påsar kvar i gräset högersida direkt efter Syrénträdet.

    Saknar alltjämt ett par hundlatriner efter spåret, när i tiden kan dom tänkas bli aktuella ..?

    Till sist så skulle knappast skada om kommunen snyggar upp längs hela spåret, det ligger en hel del blandat skit slängt lite här och där ..

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 00:23, tisdag 23 maj 2017

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

För att skicka din uppdatering…

Har du ett lösenord för FixaMinGata?

Ja, jag har ett lösenord

Glömt ditt lösenord? Bekräfta via epost nedan genom att ange ett nytt lösenord. När du bekräftar kommer ditt lösenord att uppdateras.

Nej Låt mig bekräfta uppdateringen via epost

Att ange ett lösenord är valfritt, men om du gör det kommer du lättare att kunna rapportera problem, lämna uppdateringar och hantera dina anmälningar.