Tillbaka till samtliga rapporter

Gångväg/cykelbana belysning

Rapporterat av iOS i kategorin Gatubelysning, anonymt 08:50, onsdag 11 januari 2017

Skickades till Ale, 5 minuter senare

Gångväg/cykelbana belysning obefintlig är kolsvart på morgon och eftermiddag. Trafiksituationen bör ses över.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Infrastrukturenheten undersöker vad som kan göras.

    Postat av Pernilla Rokosa, Ale kommun, Enheten för infrastruktur 11:13, måndag 16 januari 2017

  • Hej, jag har beställt arbetet med att flytta över belysningsstolparna så att vi belyser gång och cykelbanan istället. Detta kommer att utföras inom några veckor.

    Postat av Ale 11:22, måndag 23 januari 2017, markerad som löst

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

För att skicka din uppdatering…

Har du ett lösenord för FixaMinGata?

Ja, jag har ett lösenord

Glömt ditt lösenord? Bekräfta via epost nedan genom att ange ett nytt lösenord. När du bekräftar kommer ditt lösenord att uppdateras.

Nej Låt mig bekräfta uppdateringen via epost

Att ange ett lösenord är valfritt, men om du gör det kommer du lättare att kunna rapportera problem, lämna uppdateringar och hantera dina anmälningar.