Tillbaka till samtliga rapporter

Inaktuell och ologisk hastighetsskyltning

Anonym rapport i kategori Vägmärken och skyltar, 00:30, ons 10 augusti 2016

Skickades till Skurups kommun, 4 minuter senare

Skyltar för område med 30 som högsta hastighet står kvar trots att dessa inte stämmer med den beslutade hastighetsplanen. Kommer man norrifrån på Banvallen ser man skylten om att 30 området upphör, men det har aldrig börjat!!!!!!!

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Frågeformulär ifyllt av rapportören; Tillstånd ändrat till: Löst, 17:57, sön 11 september 2016

  • Odramatiskt! Skyltarna är borttagna = allt väl!

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 17:57, sön 11 september 2016

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.