Tillbaka till samtliga rapporter

Nedfallet träd

Anonym rapport i kategori Träd och buskage, 07:33, torsdag 9 juni 2022

Skickades till Gävle, 2 minuter senare

Kl. 23:30 8/6 föll ett mindre friskt träd ner över Lundvägen. Boende i närheten och passerande bilist kunde med gemensamma krafter röja undan så det inte längre blockerar vägen, men trädet som nu ligger i diket skulle behöva fraktas bort. Det finns även flera träd på båda sidor av vägen som inte är så friska.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Trädet ligger inte bra där det ligger och kan utgöra en trafikfara.

    Postat anonymt 18:42, torsdag 7 juli 2022
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Trädet ligger kvar på samma dåliga plats. Borde flyttas snarast.

    Postat anonymt 22:53, torsdag 4 augusti 2022
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Det tog lång tid innan det blev åtgärdat.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 23:45, fredag 2 september 2022

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?