Tillbaka till samtliga rapporter

Lyser ej

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 07:15, fredag 7 januari 2022

Skickades till Skurups kommun, 5 minuter senare

Hej!

Jag vill påtala en gatlykta som inte fungerar. Då och då lyser den men oftast är den släkt. Det är näst sista lyktan på Södergatan, Rydsgård. Alltså på väg mot Tånebro. Mittför fastighet Örsjö 148.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan,

    Reparationsperioden varierar beroende på den aktuella belysningsstolpen.

    Hälsningar Skurups kommun

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 07:00, tisdag 11 januari 2022

  • Hej,

    Nu har ärendet åtgärdats.

    Tack för ni använt FixaMinGata.

    Hälsningar Skurups kommun

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 08:57, tisdag 8 februari 2022

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.