Tillbaka till samtliga rapporter

Stora potthål i gatan ( Landsvägen ) vid utfarten från ICA

Rapporterat i kategori Vägar (Riksvägar/Trafikverket) av Sten Wemmert, 23:08, mån 8 november 2021

Skickades till Trafikverket, 2 minuter senare

Vid Skivarps mest trafikerade utfart från ICA Nära Tores Allköp finns dessa stora potthål som blir djupare för varje dag.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Detta är trafikverkets väg

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Skurups kommun (Lennart Strand) 06:53, tis 9 november 2021

  • Potthålen är kvar och problemen bara ökar i takt med nya regnväder. Rapporterat i kategorin Trafikverkets ansvar så kommunens kommentar känns väldigt onödig. Prioritera istället i dialogen med Trafikverket.

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat av Sten Wemmert 23:28, mån 6 december 2021
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Givetvis meddelar vi Trafikverket också.

    Mvh Kommunteknik

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 06:46, tis 7 december 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?