Tillbaka till samtliga rapporter

Trasiga gatulampor

Rapporterat i kategori Gatubelysning av Lena Birgersson, 20:10, sön 26 september 2021

Skickades till Hofors kommun, 5 minuter senare

Trots upprepade felanmälningar OCH en insats av en bil (troligen på uppdrag av Kommunen) med lift för bara några dagar sedan så återkommer problemet med släckta gatulampor efter bl a Signalgatan.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Det verkar mer handla om periodisk styrning av belysningen än att lampor är trasiga. Ibland lyser alla, ibland få.

    Postat av Lena Birgersson 21:36, sön 24 oktober 2021

  • Byte av säkring i nätstation.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 14:11, mån 25 oktober 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?