Tillbaka till samtliga rapporter

Stora farliga döda grenar

Rapporterat i kategori Träd och buskage av Stefan Karlsson, 13:33, torsdag 23 september 2021

Skickades till Östra Göinge kommun, 1 minut senare

Hänger stora döda grenar som riskerar blåsa ner på människor som passera på stigen ner till vägen. Även en stor Lön som är två delad finns på samma plats och ser ut att vara i dåligt skick. Även en stor EK finns lite längre upp som är farlig för omgivningen och är rötskadad troligen ihålig.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Fortfarande öppen, via enkät, 13:55, torsdag 21 oktober 2021

  • Toppen nu är Lönnen strax borta. Finns dock ett stort träd som inte sytes innan med bara grenar på ena sidan och lutar kraftigt mot grannfastigheten. Detta borde även tas bort. Eken är fortfarande kvar den blir vi väll aldrig av med fören den blåser kull.

    Postat av Stefan Karlsson 09:09, torsdag 4 november 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?