Tillbaka till samtliga rapporter

Hög häck

Rapporterat av iOS i kategorin Träd och buskage, anonymt 13:04, tisdag 10 augusti 2021

Skickades till Skurups kommun, mindre än en minut senare

Häcken i korsningen från Tulpanvägen ut mot liljevägen på vänster sida skymmer sikten då den börjar bli för bredd och hög! Gäller tomten på Tulpanvägen 2

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan,

    Vi kommer behandla ert ärende och återkommer.

    Hälsningar Skurups kommun

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Skurups kommun 14:25, tisdag 10 augusti 2021

  • Hej,

    Nu har fastighetsägaren till Tulpanvägen 2 informerats om olägenheten.

    Tack för ni använt FixaMinGata.

    Hälsningar Skurups kommun

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Skurups kommun 08:32, tisdag 17 augusti 2021

  • Häcken blev inklippt på sidan men togs aldrig ner på toppen! Dem boende ställer sina bilar så nära korsningen så när man kommer från möllevägen och ska svänga ner på Tulpanvägen så ser man inte alltid bilarna som e parkerade

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 19:19, tisdag 7 september 2021
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Hej,

    Vi kommer besöka platsen och vid behov informera fastighetsägaren om olägenheten.

    Tack för ni använt FixaMinGata.

    Hälsningar Skurups kommun

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Skurups kommun 09:02, måndag 13 september 2021

  • Fortfarande öppen, via enkät, 13:56, torsdag 7 oktober 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?