Tillbaka till samtliga rapporter

Trasigt/hål i asfalten

Rapporterat i kategori Vägar (Övriga) av Hannah Montenegro den 17:58, ons 20 maj 2015

Skickades till Stockholm, 2 minuter senare

Det är djupa fåror i asfalten horisontellt över båda vägbanorna runt om övergångsstället (sällan använt övergångsställe). Det är 50 där, men man kan max köra 15 om man inte vill skada bilen! Problemet har varit länge, dock när de lagade det stooora hålet runt en brunn i vägen längre upp på viadukten, så fixade man inte dessa meterlånga fåror. Tack för denna hemsida! Det är så bökigt annars att veta vem som sköter driften av vilken gata

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Fortfarande öppen, via frågeformulär, 09:43, tors 18 juni 2015

  • Fortfarande öppen, via frågeformulär, 18:19, tors 16 juli 2015

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

För att skicka din uppdatering…

Har du ett lösenord för FixaMinGata?

Ja, jag har ett lösenord

Glömt ditt lösenord? Bekräfta via epost nedan genom att ange ett nytt lösenord. När du bekräftar kommer ditt lösenord att uppdateras.

Nej Låt mig bekräfta uppdateringen via epost

Att ange ett lösenord är valfritt, men om du gör det kommer du lättare att kunna rapportera problem, lämna uppdateringar och hantera dina anmälningar.

Ditt lösenord måste inkludera 6 eller fler tecken.