Tillbaka till samtliga rapporter

Hål i gatan, Marmorvägen

Anonym rapport i kategori Vägar (Övriga), 21:04, tisdag 15 september 2020

Skickades till Kil, 1 minut senare

Två rejäla hålor i gatan utanför Marmorv 6, lär ha funnits x antal år (vi flyttade in '19). Det ser ut som om man håller på att fylla i runt brunnarna i kvarteret, hoppas att ni tar övriga hålor med! Det är många barn som cyklar runt här och man är orolig för att nån ska köra rätt i och skada sig. Mvh Sofia

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej Sofia ! Har nu asfalterat utanför din infart, den andra skadan vid brunnen behöver vi fundera ut vilken åtgärd som krävs. Med vänlig hälsning Thomas Kils Kommun

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av thomas 12:42, onsdag 16 september 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?