Tillbaka till samtliga rapporter

Buller från leveranser

Rapporterat i kategori Övrigt av Marlene von Brömssen, 10:39, onsdag 15 juli 2020

Skickades till Lysekils kommun, mindre än en minut senare

Bstron på Havets hus tar emot matleverander med fordon som står på Strandvägen och inte backar in i avsedd ficka för leveranser. Det stör trafiken och framförallt bullrar fruktansvärt från kylaggregaten. Detta händer vid varje leverans som sker flera gånger per vecka. Katastrofbuller rakt upp i huset och altanen. Så ska det väl ändå inte vara när det finns en plats att backa in på!!!

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan, Jag vidarebefordrar dina synpunkter till trafikingenjören på Lysekils kommun för vidare hantering.

    //Johan - LEVA i Lysekil AB

    Tillstånd ändrat till: Utreds

    Postat av Lysekils kommun (LEVA i Lysekil AB) 09:54, tisdag 28 juli 2020

  • Kommunikation fungerat perfekt! Åtgärder likaså!

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Marlene von Brömssen 16:47, onsdag 12 augusti 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?