Tillbaka till samtliga rapporter

Hinder på vägbanan

Rapporterat av Android i kategorin Vägar (Övriga), anonymt 15:33, onsdag 17 juni 2020

Skickades till Lysekils kommun, 2 minuter senare

Står väldigt ofta bilar parkerade vid Mataffären som utgör ett hinder för person och busstrafiken, speciellt nu under sommaren då trafiken ökar. Utgör även risk för gångtrafikanter som ska gå över övergångsstället efter de felparkerade bilarna, då bilarna hindrar sikten.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan, ärendet vidarebefordras till Trafikingenjören på Lysekils kommun för vidare hantering.

    //Johan - LEVA i Lysekil aB

    Tillstånd ändrat till: Utreds

    Postat anonymt 09:08, måndag 22 juni 2020

  • Jag vidarebefodrar detta till våra p-vakter. Tack för tipset!

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 10:12, måndag 22 juni 2020

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.