Tillbaka till samtliga rapporter

Flera hål i asfalten på Skomakaregatan, utanför/längs med parkeringarna till Skurupshems lägenheter. Jag cyklade och ramlade då jag kvällstid inte såg hålet. En äldre dam skadade foten när hon kom gående och trampade ner i ett av hålen. Hört att de inte ska åtgärdas förrän man ska dra om rören? Gör det inom snar framtid då innan fler olyckor händer.

Anonym rapport i kategori Vägar (Övriga), 14:51, måndag 13 april 2020

Skickades till Skurups kommun, 4 minuter senare

Se ovan. Flera hål i olika storlekar som gör att gående och cyklister riskerar skadas, framförallt när man kommer där kvällstid och inte se hålen.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tittar på vad vi kan göra under dagen

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 06:39, tisdag 14 april 2020

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.