Tillbaka till samtliga rapporter

Oskyddad elkabel

Rapporterat av Android i kategorin Lekplatser av Jimmy Smedberg, 16:20, måndag 30 mars 2020

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Oskyddad elkabel vid Alboskolan. Bör grävas ned eller skyddas på bättre sätt.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för anmälan.

    Ärendet överförs till berörd enhet.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 09:08, tisdag 31 mars 2020

  • Hej! Kabeln är nu övertäckt.

    Med vänlig hälsning Anders Alfredsson

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (anders alfredsson) 10:08, onsdag 1 april 2020

  • Kabeln är nu oskyddad igen.

    Postat av Jimmy Smedberg 15:59, måndag 20 april 2020

  • Tack för din anmälan. Vi översänder ärendet till berörd enhet igen. Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 09:10, tisdag 21 april 2020

  • Hej, detta är nu åtgärdat (eller för länge sen men jag fick reda på det nu)

    Tack för att du skickade in detta Med vänlig hälsning Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 14:47, måndag 8 juni 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?