Tillbaka till samtliga rapporter

Stort träd har blåst omkull. Det finns flera stora höga träd i samma av kommunen ägd sluttning på samma plats och om dessa faller finns risk för skador på parkerade bilar och annan egendom

Rapporterat i kategori Träd och buskage av Svensson, 11:22, tisdag 24 mars 2020

Skickades till Alingsås kommun, 3 minuter senare

Stort träd har blåst omkull. Det finns flera stora höga träd i samma av kommunen ägd sluttning på samma plats och om dessa faller finns risk för skador på parkerade bilar och annan egendom. Det behövs en rejäl gallring och nedtagning av höga träd.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Utreds

    Postat av Alingsås kommun (Alingsås kommun) 07:29, tisdag

  • Skall kolla skicket på träden. Bengt

    Postat av Alingsås kommun (Alingsås kommun) 07:30, tisdag

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?