Tillbaka till samtliga rapporter

Djupa spår i dåligt återställt grönområde

Rapporterat i kategori Övrigt av Sten Wemmert, 17:40, lördag 21 mars 2020

Skickades till Skurups kommun, 5 minuter senare

Hela detta grönområde har inte blivit ordentligt återställt efter grävarbetet för nya vattenledningen. Direkt farliga är dessa djupa ( ca 4 dm ) hjulspår som man inte vill trilla ner i. Det har sett ut så här sedan i januari i år.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • En liten tendens till halvhjärtad åtgärd är utförd, men problemet kvarstår.

    Postat av Sten Wemmert 22:49, lördag 18 april 2020
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Löst

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Skurups kommun 14:52, torsdag 23 april 2020

  • De direkt farliga djupa hjulspåren är ifyllda. Hela grönområdet är fortfarande otroligt gropigt och ojämnt.

    Postat av Sten Wemmert 23:52, lördag 16 maj 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?