Tillbaka till samtliga rapporter

Parkering av lastbil.

Rapporterat av Android i kategorin Gator, skyltar och parkering, anonymt 22:25, onsdag 12 februari 2020

Skickades till Klippans kommun, 5 minuter senare

Problemet är att den varmkörs vardagar ifrån 05:30 ca 15-30 min. Jag trodde inte man fick parkera tyngre fordon inom tätorten samt tomgång/varmköra så länge.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • 3 mars kl 16:00 åter parkerad inför natten. Denna gången startade han 4/3 kl 10:00 med att varmköra 5 min

    Postat anonymt 10:03, onsdag 4 mars 2020

  • Lastbilen står parkerad på samma plats som alltid på vardag efter 16

    Postat anonymt 16:22, måndag 16 mars 2020
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Ja den står kvar som vanligt, kommer att varmköras i morgon kl 5:30. Lite oljud o avgaser 😡😡😡

    Postat anonymt 20:01, måndag 23 mars 2020

  • Ja den står där igen..

    Postat anonymt 20:36, onsdag 25 mars 2020

  • Dagens bild, samma lastbil😡😡

    Postat anonymt 18:19, torsdag 26 mars 2020

  • Inte kul att vakna nästan varje morgon kl 05:15 med att en lastbil står o varmkörs.

    Postat anonymt 05:22, måndag 20 april 2020

  • Inte ok. Vi planerar ombyggnad av vägsträckan under hösten för att komma tillrätta med problemen.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 13:48, fredag 22 maj 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?