Tillbaka till samtliga rapporter

Trafikljus fungerar ej för gc

Rapporterat av iOS i kategorin Trafiksignaler, anonymt 07:39, tisdag 4 februari 2020

Skickades till Stockholm, 1 minut senare

Nu är barriärerna borttagna. Men som cyklist och gångtrafikant kan man fortfarande inte ta sig över övergångsstället säkert då trafiksignalen inte slår om för g/c. Det är konstant rött även om man trycker på knappen.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Frågeformulär ifyllt av rapportören

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 15:14, onsdag 4 mars 2020

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.