Tillbaka till samtliga rapporter

Skrotbilar på vägen

Rapporterat av iOS i kategorin Vägar (Övriga), anonymt 22:52, onsdag 29 januari 2020

Skickades till Ale kommun, 2 minuter senare

Sträckan används som upplag för skrotbilar. Dessa borde forslas bort då de förfular området och drar till sig fel klientel.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för anmälan.

    För enklast handläggning så uppskattar vi om ni kan skriva ner bilmodell, registreringsnummer samt färg så att trafikkontoret får en bild över vilka bilar det rör sig om. Ev. bifoga bilder om möjligt.

    Det går bra att skriva ner det här anonymt eller att mejla till kommun@ale.se. Du som rapportör kan alltid vara helt anonym när du mejlar till kommunen också.

    Tack på förhand,

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:48, torsdag 30 januari 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?