Tillbaka till samtliga rapporter

3 lyktor trasiga. Mörkt på kvällen.

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 21:05, söndag 12 januari 2020

Skickades till Göteborgs kommun, mindre än en minut senare

Gågatan har två trasiga lyktor. Mörkt på kvällen. Barn är rädda att gå denna väg efter mörkrets infall. Även gågata längre upp som mynnar ut i Tulpangatan har trasig lykta så det finns ingen gångväg ner mot Grimmeredsvägen från kaktusvägen som är belyst... Var vänlig åtgärda detta. Alltså 3 lyktor som är trasiga på en radie på ca 30 m.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Ärendet är mottaget av kommunen och de har meddelat att entreprenören kommer att fixa detta men de kan inte svara på när. Snart har hela vintern gått och lyktorna är Inte lagade!!!

    Postat anonymt 20:58, lördag 15 februari 2020
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Frågeformulär ifyllt av rapportören

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 21:26, lördag 14 mars 2020

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.