Tillbaka till samtliga rapporter

Massor med slängda flasflaskor

Anonym rapport i kategori Nedskräpning, 15:49, torsdag 2 januari 2020

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Ligger massor med slängda glasflaskor vid elskåpet. Vissa trasiga så även glassplitter uppe på trottoaren.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för anmälan.

    Markägare är; Bostadsrättsföreningen Furuhöjdsterrassen BOX 2033, 44502 SURTE

    Det är markägaren som primärt är ansvarig för att städa upp.

    Ärendet överförs även till berörd enhet inom kommunen iom att trottoaren var berörd.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 09:33, fredag 3 januari 2020

  • Flaskorna borttagna.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 08:18, tisdag 7 januari 2020

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.