Tillbaka till samtliga rapporter

Trasig brunnskupol

Rapporterat av iOS i kategorin Vatten och avlopp av Elena Fridfelt, 22:26, ons 18 december 2019

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

”Locket” eller ”kupolen” till brunnen är trasig med vassa kanter

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för anmälan.

    Ärendet överförs till berörd enhet.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:19, tors 19 december 2019

  • Hej, Ale kommun skall skicka dit personal.

    Tack för att du rapporterade in detta

    Med vänlig hälsning Tobbe Engström

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 08:53, tors 19 december 2019

  • Hej, denna är åtgärdad. Tack för att du skickade in detta

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 09:46, mån 30 december 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?