Tillbaka till samtliga rapporter

Ej återställd skolväg efter grävarbete

Rapporterat i kategori Gång- och cykelbana av Sten Wemmert, 23:50, mån 9 december 2019

Skickades till Skurups kommun, 4 minuter senare

Så här har det sett ut i en månad nu. Väldigt ojämnt med stor risk att snubbla. Snöröjningen kommer att bli väldigt försvårad med ytterligare ökad snubbelrisk. Viktigt att detta åtgärdas snarast så att inga olyckor inträffar då många barn och vuxna måste använda denna väg dagligen.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Det värsta är fixat, men asfaltering och röjning återstår!

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Sten Wemmert 23:17, tisdag 7 januari 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?