Tillbaka till samtliga rapporter

Orimligt djupa vattenansamlingar i de "diken" som går genom skolgården. Utloppstrumma iscensatt.

Anonym rapport i kategori Igensatt brunn, 19:44, lördag 9 november 2019

Skickades till Ale kommun, mindre än en minut senare

Vattendjupet var under lördagen ca 30 cm och därmed större än höjden på barnens stövlar. Med denna mängd vatten finns dessutom en uppenbar risk för de barn som vistas där dagligen. Utloppstrumman är nästintill helt igensatt i båda ändar.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. ärendet är översänt till berörd enhet. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 09:25, måndag 11 november 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?