Tillbaka till samtliga rapporter

Skrotbil

Rapporterat av Android i kategorin Nedskräpning park av Emil Jacobson, 07:19, ons 6 november 2019

Skickades till Alingsås kommun, mindre än en minut senare

Hej! Det står en skrotbil parkerad här, det är väl inte så bra om det skulle läcka ut ämnen i marken eller i vattnet.. Vem ansvarar för att ta bort den?

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Markägarens ansvar, man kan alltid kontakta miljö att anmäla att fordon står där

    Postat anonymt 09:00, ons 6 november 2019

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 09:01, ons 6 november 2019

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: inte kommunens ansvar

    Postat anonymt 09:01, ons 6 november 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?