Tillbaka till samtliga rapporter

Rasistiskt klotter i gångtunneln.

Anonym rapport i kategori Vägar (Riksvägar/Trafikverket), 15:05, tisdag 8 oktober 2019

Skickades till Trafikverket, 5 dagar, 17 timmar, 15 minuter senare

Rasistiskt klotter i gångtunneln.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Det är en enskild väghållare som är ansvarig för tunneln. Vi undersöker vidare för att få till en sanering. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 17:15, tisdag 8 oktober 2019

  • Kategori ändrat från ‘Klotter’ till ‘Vägar (Riksvägar/Trafikverket)’

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:18, måndag 14 oktober 2019

  • Trafikverket är ansvariga och kommer att klottersanera. Ärendet är överfört till trafikverket. Hälsningar Kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:19, måndag 14 oktober 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?