Tillbaka till samtliga rapporter

Infartsförbud

Rapporterat av Android i kategorin Vägar (Övriga), anonymt 17:56, måndag 7 oktober 2019

Skickades till Eslövs kommun, 4 minuter senare

Jag förstår inte varför det år efter år accepteras dessa pizzabilar som sedan flera gånger i timman backar ut i full fart med uppenbar risk för påbackning. Där de parkerar står de dessutom i vägen för ibland fotgängare och ibland cyklar. Det är faktiskt förbud mot motortrafik på gatan.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?