Tillbaka till samtliga rapporter

Gatubelysning lyser ej

Rapporterat av iOS i kategorin Gatubelysning, anonymt 05:57, mån 7 oktober 2019

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Gatubelysning lyser ej. Den som är riktad mod fd grönsakshuset.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan.

    Ärendet överförs till Ale El.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 09:44, mån 7 oktober 2019

  • .

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 08:15, ons 9 oktober 2019

  • Hej Den lyser ej igen.

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 06:07, mån 14 oktober 2019

  • Tack för anmälan.

    Ärendet överförs till Ale El.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 09:22, mån 14 oktober 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 06:30, mån 4 november 2019

  • Hej! Det är väldigt mörkt vid gångvägen utmed grönsakshuset. Skadegörelse på fönster har skett. Går det att få igång denna stolpe? Alternativt byta armaturen i toppen på stolpen?

    Postat anonymt 07:35, mån 2 december 2019
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Fortfarande öppen, via enkät, 06:00, tisdag 7 januari 2020

  • Denna gatulampa tillhör fastigheten och sköts inte av kommunen.

    Ärendet avslutas.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: inte kommunens ansvar

    Postat anonymt 11:30, måndag 13 januari 2020

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.