Tillbaka till samtliga rapporter

Överfull papperskorg/hundlatrin

Rapporterat av iOS i kategorin Gång- och cykelbana, anonymt 14:24, lördag 28 september 2019

Skickades till Alingsås kommun, 1 minut senare

Denna papperskorg, på gång- och cykelbanan från Sagagatan ner mot Baldersgatan, har inte blivit tömd på flera veckor. Nu är den proppfylld!

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Jag har inte fått någon återkoppling alls från Alingsås Kommun gällande ärendet. Det tog dessutom flera veckor, efter att jag för andra gången, skickat in till Fixa min gata, innan papperskorgen tömdes! Den här gången fungerade inte kommunikationen alls! Kan det bero på att jag skickade in via Appen ”fixa min gata”? Förra gången jag anmälde nåt så fungerade det både kommunikation och åtgärd på nån vecka. Då anmälde jag via Kommunens hemsida. Ska det vara skillnad på vilket sätt man anmäler?

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 19:10, lördag 26 oktober 2019

  • Statusuppdatering

    Postat anonymt 19:15, lördag 26 oktober 2019

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 19:15, lördag 26 oktober 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?