Tillbaka till samtliga rapporter

Gatubelysningen tänds inte. Alla armaturer är släckta!

Rapporterat i kategori Gatubelysning av Kjell Carlsson, 14:06, tisdag 17 september 2019

Skickades till Alingsås kommun, 4 minuter senare

Efter varit bortresta två veckor så upptäckte vi i söndags att Gaturbelysningen på den del av Brännabbenvägen mellan Lerums kommun och Lövhultsvägen är helt släckta hela dyngnet Post nr. är 448 96 Tollered. Min e-mail är a3s.kjel@telia.com tel. nr. 0733-351666 Kjell Carlsson.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 11:47, lördag 21 september 2019

  • Vi trodde att vi hade ett kabelfel här, efter felsökning så visar det sig att Åskan har slagit ut elektronik i armaturerna. Reservdelar är beställda och vi kommer byta insatser i armaturerna så fort vi har fått hem reservdelarna

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 07:01, tisdag 15 oktober 2019

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 08:01, tisdag 15 oktober 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 16:01, tisdag 15 oktober 2019

  • Reservdelar har kommit hem och reparation kommer utföras under vecka 47

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 10:39, tisdag

  • Arbete klart och nu ska allt fungera.

    Postat anonymt 15:27, tisdag

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 15:27, tisdag

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?