Tillbaka till samtliga rapporter

Släckt gatubelysning

Rapporterat av iOS i kategorin Gatubelysning, anonymt 21:08, fre 13 september 2019

Skickades till Ale kommun, 2 minuter senare

Gatubelysning är släckt på delar av Granåsvägen och Pernillas väg i Nödinge

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ärendet är framfört till Ale El. Vi inväntar återkoppling. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:43, mån 16 september 2019

  • Fortfarande trasig belysning gamla Kilandavägen, Granåsvägen, delar av Pernillas väg.

    Postat anonymt 22:19, ons 18 september 2019

  • Tack för din påminnelse. Ale El arbetar på problemet och hoppas det ska vara löst inom kort. Hälsningar Kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 10:20, tors 19 september 2019

  • Ale El har åtgärdat detta.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 13:44, tors 19 september 2019

  • Ärendet är inte löst. Gatubelysning släckt från Börsagården och upp på Gamla Kilandavägen, delar av Pernillas väg samt Granåsvägen. Med vänlig hälsning, Annelie

    Postat anonymt 06:31, fre 20 september 2019

  • Hej och tack för anmälan.

    Vi överför det till Ale El igen.

    Hälsningar

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:47, fre 20 september 2019

  • Detta är nu åtgärdat.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 14:48, fredag 24 januari 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?