Tillbaka till samtliga rapporter

Brunn ligger för högt i förhållande till vägbana

Rapporterat av Android i kategorin Gång- och cykelbana av Mats Kaudern, 08:27, torsdag 12 september 2019

Skickades till Alingsås kommun, 2 minuter senare

Brunnen vid gångbanan ligger högre än vägbanan vilket får till följd att vatten ansamlas brevid brunnen på vägbanan och när bilar kör förbi så skvätter allt vatten på gående.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?