Tillbaka till samtliga rapporter

Buske Parkslide?

Anonym rapport i kategori Träd och buskage, 22:00, sön 25 augusti 2019

Skickades till Alingsås kommun, 4 minuter senare

Vid infarten till gångbanan finns en buske som är väldigt lik den invasiva arten Parkslide, om den står på kommunens mark så bör den omgående tas bort?

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Fortfarande öppen, via enkät, 22:43, sön 22 september 2019

  • Vore bra om den togs bort.

    Postat anonymt 11:37, ons 16 oktober 2019

  • Ingen som lägger någon större vikt på denna fråga känns det som, i andra kommuner tar man det på större allvar.

    Postat anonymt 07:02, mån 21 oktober 2019
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Fortfarande öppen, via enkät, 08:13, mån 18 november 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 08:39, mån 16 december 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 21:16, måndag 13 januari 2020

  • Fortfarande öppen, via enkät, 22:55, måndag 10 februari 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?