Tillbaka till samtliga rapporter

Brunnslock sitter löst

Anonym rapport i kategori Vägar (Övriga), 12:47, tisdag 13 augusti 2019

Skickades till Ale kommun, 2 minuter senare

Hej, Brunnslocken behöver sättas fast bättre. De skramlar varje gång en bil kör över dem. Dels låter det väldigt högt och stör de boende varje gång en bil kör över, och dels kan de riskera att lossa så det blir ett öppet hål. Mvh

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan.

    Ärendet överförs till berörd enhet,

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 13:57, tisdag 13 augusti 2019

  • Hej, Tack för anmälan! VA-enheten har mottagit ärendet och kommer åka ut med personal under dagen för att se över brunnslockens status. Med vänliga hälsningar, Va-enheten i Ale kommun

    Postat anonymt 10:04, torsdag 15 augusti 2019

  • Hej igen, Driftpersonal från VA-enheten var under gårdagen (2019-08-15) ute på plats. Brunnslocken ska nu ha säkrats. Uppstår det några problem i framtiden får ni gärna ta kontakt med oss igen. Önskar er en trevlig helg, VA-enheten i Ale kommun

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 09:59, fredag 16 augusti 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?