Tillbaka till samtliga rapporter

Gatlyktorna på gångvägen mellan Fredings väg och Ledetvägen är nersläckta. -Fortfarande släckt! Har inte funkat sen i mars 2019

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 19:01, mån 12 augusti 2019

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Gatlyktorna på gångvägen mellan Fredings väg och Ledetvägen är nersläckta. Det har inte funkat sen ni var här och grävde ner ny ledning i början på sommaren. I samband med att ni grävde här så har kantstenen vid min häck tagits bort. Kan ni göra ny kant/kantsten? Vattnet rinner nu rakt in i häcken och det forsar jord och barkmull ut från häcken ner på tomten.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan.

    Ärendet överförs till Ale El och berörd kommunal enhet.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 09:23, tis 13 augusti 2019

  • Jag tror att detta är löst och är det inte det får personen som skickade in detta öppna ärendet igen och meddela oss det.

    Med vänlig hälsning Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 08:07, onsdag 29 januari 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?