Tillbaka till samtliga rapporter

Skräpkorg alltid överfull. Verkar inte tömmas alltför ofta då samma skräp kan bli liggandes i veckor.

Rapporterat i kategori Nedskräpning av Karin Stertzell, 18:47, tisdag 6 augusti 2019

Skickades till Skurups kommun, 3 minuter senare

Skräpet får bli liggandes. Behövs åtgärdas betydligt oftare.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för informationen. Detta tillhör Trafikverkets ansvarsområde att tömma denna papperskorg. Vi meddelar dem att de behöver tömma papperskorgen oftare. Vid kontakt med Trafikverket kan man ringa 0771-921921 så kopplar de dig vidare till rätt person.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 07:50, onsdag 7 augusti 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?