Tillbaka till samtliga rapporter

Hål i gatan.

Rapporterat av iOS i kategorin Vägar (Övriga), anonymt 20:21, ons 24 juli 2019

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Hej. Ett stort hål mitt i vägen, i början av Smedjebacken. Med vänlig hälsning Mathias

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Uppdaterar storleken: Ca 20 x 50 cm stort hål. Osäker på djupet.

    Postat anonymt 21:04, ons 24 juli 2019

  • Tack för din anmälan.

    Ärendet överförs till berörd enhet.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 08:34, tors 25 juli 2019

  • Hej,

    Parkenheten meddelade precis att de tillfälligt fyllt igen hålet med kallasfalt. När ordinarie personal är tillbaka efter semestern kommer de att beställa permanent åtgärd. Tills dess har ärendet status "pågående".

    Med vänlig hälsning Susanne, Infrastrukturenheten

    Postat anonymt 12:06, tors 25 juli 2019

  • Detta är utfört

    Med vänlig hälsning Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 08:26, tors 12 december 2019

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.