Tillbaka till samtliga rapporter

Folk kör som dårar, fixa keillers väg!!

Rapporterat av Android i kategorin Vatten och avlopp, anonymt 18:14, måndag 22 juli 2019

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Eftersom keillers väg är avstängd (varit det i 1 år nu?) Så är det rena motorvägen på trädgårdsvägen, i kurvan mitt i backen så är folk nära att smälla hur ofta somhelst då alla kommer i en jävla fart.

Fixa keillers väg någongång eller ska man behöva skadas för att något ska fixas?

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för anmälan.

    Ärendet är överfört till Bohus-Surte Vägförening.

    Hälsningar kontaktcenter.

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 10:43, tisdag 23 juli 2019

  • Kategori ändrat från ‘Vägar (Övriga)’ till ‘Vatten och avlopp’

    Postat av Ale kommun (Linus Lindholm) 08:07, onsdag 24 juli 2019

  • Hej, När VA-enheten driver anläggningsprojekt brukar vi i vanliga fall hänvisa trafikanter till alternativa vägar, men vi kan tyvärr inte styra trafikanternas körbeteenden/hastigheter utanför våra projektområden.

    När det gäller färdigställande av projektet på Kellers Väg jobbar vi ju för fullt med att komma fram till korsningen Keillers- och Danskavägen för att kunna starta nästa projekt som står på tur för våra medarbetare på Keillers..

    Vi beklagar att trafiken har ökat på Trädgårdsvägen pga vårt projekt på Keillers väg.

    Med vänlig hälsning VA- enheten

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Ardawan Ibrahim) 21:17, tisdag 30 juli 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 20:29, onsdag 21 augusti 2019

  • .

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 09:01, torsdag 22 augusti 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?