Tillbaka till samtliga rapporter

Byggarbetsplats som ej använts på två veckor

Rapporterat av iOS i kategorin Gång- och cykelbana, anonymt 22:11, mån 15 juli 2019

Skickades till Stockholm, 4 minuter senare

GC som går ner mot Ropsten har under flera veckor varit en arbetsplats för plattsättare. Dessa har inte synts till på över två veckor. Däremot är omdirigeringen fortfarande på plats. Är detta nödvändigt eller kan man släppa på cyklister och gångtrafikanter från stan ner till Ropsten?

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Frågeformulär ifyllt av rapportören

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 06:41, tis 27 augusti 2019

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.