Tillbaka till samtliga rapporter

Markbadet Gerdsken, Soptunna full. Utdömnd kanot ej hämtad

Anonym rapport i kategori Nedskräpning park, 16:13, lör 13 juli 2019

Skickades till Alingsås kommun, 1 minut senare

Soptunnan har troligtvis inte tömts hittills i sommar. Helt full. Synd om man börjar slänga papper runt tunnan. Badgäster är vanligtvis väldig måna och duktiga på att hålla rent på badplatsen. Kanoten har gul lapp men har inte blivit hämtad den 31 maj.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Grönytan vid och intill Markbadet är väldigt välskött av kommunen och uppskattas av alla i området och dess närhet. Soliga dagar kommer många badande. En del tar kortare bad och andra tar med filt och njuter av platsen. Tack den eller de som har ansvar för området kring Markbadet. Området har fått en väldigt fin upprustning under en period av ca fem år.

    Postat anonymt 10:56, mån 15 juli 2019

  • Tunnan är tömd och kanoten försvinner inom kort

    Postat anonymt 07:30, ons 31 juli 2019

  • Tack! Nu är det så fint runt Markbadet och på grönytan utmed badet. Inga fulla soptunnor och inga utdömnda båtar skräpar ner runt Markbadet. Många människor uppskattar kommunens hantering av området runt Gerdsken. Tack!

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 17:29, ons 31 juli 2019

  • Statusuppdatering

    Postat anonymt 17:30, ons 31 juli 2019

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 17:30, ons 31 juli 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?